Meslek Tanıtımı - Mimarlık

İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Mesleki danışmanlık kapsamında, lise öğrencilerimize mimarlık mesleğini tanıtan velimiz Nihan AKSOY'a, paylaştığı kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Meslek Tanıtımı - Mimarlık
konu anlatım videoları, online eğitim, çevirimiçi dersler

Meslek Tanıtımı - Mimarlık

Mesleki danışmanlık kapsamında, lise öğrencilerimize mimarlık mesleğini tanıtan velimiz Nihan AKSOY'a, paylaştığı kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Mimarlık, insanın içinde yaşamını sürdüreceği yapıların estetik ve kullanışlılık ilkelerini göz önüne alarak tasarlama sanatıdır.

Mimar bu amacı gerçekleştirmek için;

- Yapılacak binanın şehir imar planına uygun olup olmadığını inceler,

- Planlama kavramlarını binaya ve çizimleri tüm planlamaya dönüştürebilmek için gerekli endüstri, organizasyon, tüzük ve usuller doğrultusunda çalışır.

- Yapıyı kullanacak kişilerin isteklerini, görüşlerini ve mali olanaklarını öğrenir,

- Bir proje tasarısı için araştırma metotlarını kullanarak özet bilgi hazırlar,

- Bina tasarımı ile ilgili yapısal tasarım, inşaata ait ve mühendislik ile ilgili problemleri çözümler,

- Binanın planını çizer, - Yapıldığı zaman nasıl bir şekil alacağını gösteren maketler hazırlar,

- Yapılacak binanın statik, sıhhi tesisat ve elektrikle ilgili işlemlerini inşaat, makine ve elektrik mühendisleri ile oluşturur ve yürütülmesini denetler,

- Şantiyede kullanılacak olan ayrıntılı planı çizer,

- Binanın plana uygun yapılıp yapılmadığını denetler,

- Binalarda değişiklik veya onarım için plan yapar. Mimarlığın, eğitim süresi 4 yıldır. Hazırlık eğitimi olan fakültelerde ise 5 yıldır Eğitimin ilk yılında genel matematik, bina fiziği, mimari çizime giriş gibi temel mimarlık dersleri verilir. Daha sonraki yıllarda ise temeli daha çok tasarıma, plan çizimine dayalı daha kapsamlı ve ileri düzeyde mimari bilgileri içeren dersler okutulur.

Mimarlık eğitimi süresince bölüm öğrencilerine mimarlık tarihi ve teorileri, mimarlıkla ilgili sanat, teknolojiler ve beşeri bilimler, kentsel planlama ve planlama süreci hakkında yeterli bilgi ve becerilere sahip olmalarına yönelik dersler verilmektedir. Meslekte ilerleme ve yükselme daha çok tecrübeyle olmaktadır. Açılan çeşitli proje yarışmalarında dereceye girmek, ödül kazanmak meslekte ilerleme ve yükselme açısından çok önemlidir.

Belediyelerde ve yatırımcı bakanlıklarda yönetici kadrosuna yükselmek mümkündür. Ayrıca, meslek mensuplarından bir bölümünün çeşitli bina türleri üzerinde uzmanlaştıkları görülmektedir.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2023
İSTEK Okulları istekyalova.com
4A sınıfı öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde "Aydınlatma ve Ses Teknolojileri" ünitesi ile ilgili araştırmaya dayalı bir etkinlik yaptılar. Öğrenciler, aydınlanma teknolojisinin gelişimini yaptıkları etkinlikle görsel hale getirdiler. Aydınlatma teknolojisindeki gelişmenin insanlığa ve ekonomiye olan katkısını daha iyi kavradılar.
Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

E-ödev Eodev Giriş Yapamadığımız sorular için uygulama ücretsiz Eodev indir Eodev ilkokul eodev.com türkçe Eodev indir ücretsiz eodev 5. sınıf istek.k12.tr üçboyut özel eğitim kadromuz rife kaya 4 66.6 % mentor öğretmenlik 1 16.6 % dış bağlantılar mail yagmur azaklı öğretmen 1 50 % çisem istekobs 4 44.4 % http //www.istekyalova.com/detay5813 2 22.2 % yalova yagmur azaklı 1 11.1 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 11.1 % istek okulları yalova din kültürü K12 Giriş K12net -K12 mos GEN k12 K12 Çözüm K12 Sınav Denizatı k12 K12 indir Akbim Öğrenci Girişi Akbim SINAV SONUÇLARI Obs final akbim Akbim OBS Bilnet akbim Final akbim Akbim destek Limit akbim E-Okul VBS E-Okul MEB e-okul lgs e-okul giriş öğrenci girişi 2021 e-okul öğrenci girişi karne E-Okul VBS giriş E-Okul Veli e-okul karne 2021

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji