Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

İSTEK Okulları rehberlik servisi

istek koleji psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi

İSTEK Yalova İSTEK Okulları PDR Servisi

İSTEK Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Departmanı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi
istek vakfı bünyesindeki okullar

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

mutlu çocuk Ulaşmak istediğimiz en temel amaç bireyin gelişimine ve uyumuna yardımcı olarak kendini gerçekleştirmesine katkıda bulunmaktır.

Kendini gerçekleştirmekte olan birey; kim olduğunu gerçekçi bir gözle algılayabildiği gibi kim olabileceği hakkında da daha tutarlı bir kişiliğe sahiptir. Kendini gerçekleştirme yaşam boyu devam eden bir süreçtir.

Bilgi ve başarının yanı sıra duygu, düşünce ve davranış hazırlığının da önemli bir etken olduğundan hareketle yola çıkan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin gelişim süreci içinde karşılaştıkları güçlükleri problem haline dönüşmeden çözüm yolları geliştirebilmelerine, potansiyelinin farkında olarak uyum ve iletişim becerisine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı, farklı meslek dallarını keşfedebilen ayrıca alan ve kariyer seçiminde bilinçli, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Bu amaçlar doğrultusunda düzenlenen her türlü rehberlik ve psikolojik danışma hizmetinden faydalanan öğrencilerimiz, bireysel farklılıklara saygının ön planda tutulduğu gelişim süreçlerinin gereksinimlerinin farkına vararak kendilerini geliştirebilecekleri bir ortamda olduklarının güvenini duyarlar.

mutlu çocuklar

İSTEK Yalova Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi bu amaçlar ışığında düzenli olarak öğrenci ve veliler ile iletişim halindedir.

Faaliyetler
Video Blog
İSTEK Okulları istekyalova.com