İSTEK Okulları - istek koleji

Wiki, viki, ansiklopedi, olaylar, etkinlikler. Okul haberleri, duyurular

Deneyler, sorular, cevaplar, konu anlatımı, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar

Hareketli Tırtıllar

İlkbaharın gelişiyle, katlama tekniği kullanarak hareketli tırtıllar oluşturduk. Daha sonra tırtılın kelebeğe dönüş hikayesiyle konumuzu pekiştirdik.

Mevsimler

Mevsimleri ve görev paylaşımını öğrenen 1. sınıflarımız istasyon tekniği kullanarak yaptıkları etkinlikle iki konuyu birbiriyle bağdaştırıp, pekiştirdiler.

Dört İşlem

1B ve 2B sınıfı öğrencileri dört işlem arasındaki ilişkiyi akran öğretimi yolu ile pekiştirdi.

Dünya Çocuk Kitapları Günü

2 Nisan Dünya Çocuk Kitapları Günü'nde 3.sınıf öğrencilerimiz en sevdikleri kitapları tanıttılar sonrasında bir araya gelerek okumanın keyfini yaşadılar.

En Sevdiğim Hava

Ana sınıfı öğrencilerimizle en sevdiğimiz havayı seçtik. O havalarda en çok neler yapmayı sevdiğimiz hakkında sohbet ettik. Daha sonra resimleme çalışması yaptık.

Çocuklarda Doğa Sevgisi ve Çevre Bilincini Geliştirmek

Çocuklarımıza doğa sevgisi aşılamak ve çevre bilinci oluşturabilmek adına onları küçük yaştan itibaren doğayla tanıştırmamız gerekir.

Gökte Bir Köprü Rengi 7 Türlü

Ana sınıfı öğrencilerimizle birlikte gökkuşağının nasıl oluştuğunu öğrendikten sonra etkinliğimizi yaptık.

Akrep ve Yelkovan

1. sınıflarımız Zamanı Ölçme ünitesini tam ve yarım saat etkinliklerini yaparak pekiştirdiler.Saat üzerine akrep ve yelkovanı kendileri çizen öğrenciler, saatler konusunu somutlaştırarak öğrenmiş oldular.

Evimizde Hayat

1. sınıf öğrencilerimiz Hayat Bilgisi dersinde Evimizde Hayat ünitesini işlediler. Ailemiz konusunu ele alan öğrencilerimiz aileleriyle geçirdikleri güzel anıları arkadaşlarıyla paylaşarak sözlü anlatım becerilerini geliştirdiler .

Ob Art

Ortaokul öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersinde çalıştıkları Ob Art sanatına uygun çalışmaları.

Gündüz Gece

Gündüz ve gece nasıl oluşur öğrendikten sonra sanat etkinliğimizi yaptık.

Yelkenli Gemi

Ana sınıfı öğrencilerimizle kağıttan gemi yaptık ve havanın gücüyle hareket edişini gözlemledik.

Satranç Birincisi İSTEK Yalova Okullarından

Tıp Bayramı Online Bireysel Takım Turnuvası Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Satranç İl Temsilciliği organizasyonu ile 21 Mart 2021 tarihinde 4 ayrı kategoride yapıldı.

Arkadaşlık İlişkileri

Arkamdan yürüme; önderlik etmeyebilirim, önümde yürüme; takip etmeyebilirim. Sadece yanımda yürü ve arkadaşım ol.

Sönen Mum

İki mumu yakarak yan yana koyduk. Daha sonra mumlardan birinin üzerine kavanoz kapatarak ateşin oksijenle temasını kestik. Bunun sonucunda oksijensiz yanma olmadığını gözlemledik.

Kukla Yapıyorum

Ana sınıfı öğrencilerimizle birlikte artık materyaller kullanarak kukla oluşturduk.

18 Mart Programımız

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yılı münasebetiyle düzenlediğimiz program.

Bursluluk Sınavımız Tamamlandı

ISTEK Yalova Okulları olarak Pandemi kurallarına uygun bir şekilde Okula Kabul Sınavlarımızı (bursluluk sınavlarımızı) tamamladık. Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Heykeltraş

Ana sınıfı öğrencilerimizle kendi tuz seramiğimizi hazırlıyıp, heykellerimizi oluşturduk. Fırınlama işleminden sonra heykellerimizi boyadık.

100. Gün Kutlamaları

Ana sınıfı öğrencilerimiz 100. günlerini düzenlenediğimiz eğlencelerle kutladılar. Balonlarla 100 sayısını oluşturma yarışması yaptılar ve sonrasında da heykel oyunu oynadılar.

Tuval Çalışmalarımız

Kendinimiz İfade Etme Yollarımız temasını özgün tuval çalışmalarımızla tamamladık.

Bilinçli Teknoloji Kullanımı

Teknoloji kullanımı günümüzde şart olsa da, belli sınırlar konmadığı takdirde, çocukların sınırsız olarak teknolojiyi kullanmaları, çeşitli sosyal, duygusal ve akademik sorunlara yol açabilir.

İlkbahara Merhaba

Ana sınıfı öğrencilerimizle İlkbahar deyince aklına ne geliyor? Sorusunu yanıtladık ve sulu boyalarımızla resimledik.

Hacivat ve Karagöz

Ana sınıflarımız önce Karagöz ve Hacivat kuklalarını yapıp boyadılar. Daha sonra beyaz perdede kuklalarıyla oyunlarını oynattılar.

Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlık

Yaşadığımız süreç gösterdi ki zorluklarla başa çıkabilme becerisi kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor, kimi çok çabuk uyum, durumu kabul ve alınması gereken önlemler doğrultusunda yaşantısına devam etmeye çalışırken ...

Tiyatromuza Hoşgeldiniz

Anasınıfı öğrencilerimiz kendi tiyatro sahnelerini oluşturdular.

Masalımı Anlatıyorum

Anasınıfı öğrencilerimiz Kendimi İfade Etme Yollarımız temasında kukla gösterisi yaptılar.

Çocuklarda Duygu Düzenleme

Doğduklarında çocuklar üzüntü, hayal kırıklığı, acı hissetme, ağlama vb. duygu ve tepkilere sahiptirler ancak bazı duyguları zamanla keşfeder ve öğrenirler.

ACAR : Sorumlu Vali Erol'dur

Her Güne Bir Oyun

Sizlere ve öğrencilerimize bu hassas dönemde destek olabilmek amacıyla, çocuklarınızla ev ortamında oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici geleneksel çocuk oyunlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Değişen Dünyada Dijital Ebeveynlik

Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen teknoloji, evde kaldığımız bugünlerde hayatımızda eskiye oranla, daha fazla yer kaplamaya başladı.

Ebru Çalışmaları

Anasınıfı öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde Ebru sanatını öğreniyor.

Mutlu Yıllar Dileriz

Sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu bir yıl geçirmenizi temenni ederiz.

Tuz Seramiği

Öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersinde hazırladıkları tuz seramiğinden kardan adamlar.

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası

Anasınıfı öğrencilerimizde Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası hakkında sohbet ettik. Sonrasında şiirlerimizi okuyup, en sevdiğimiz yerli ürünlerin resimlerini yaptık.

Nesnelerle Matematik - Uzaktan Eğitim

Anasınıfı öğrencilerimizle evdeki materyalleri kullanarak toplama işlemi çalışmaları yaptık.

Vasili Kandinsky - Ünlü Ressamları Tanıyoruz

Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde ünlü ressam Vasili Kandinsky'i tanıdı ve eserlerini incelediler.

Mezunlarımızla Buluştuk

8. sınıf öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olmuş öğrencılerimizle online olarak bir araya geldi.

Meslekleri Tanıyoruz

El baskısı ve üfleme tekniği kullanılarak itfaiyeci etkinliğini yaptık. İtfaiye mesleği hakkında bilgiler edindik.

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün izinde gelecek nesillere ışık tutan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Ergenlik Döneminde Ebeveyn Yaklaşımları

Değerli Velilerimiz, insanlar hayatları boyunca sürekli bir gelişim içindedir. Ergenlik dönemi de bu değişim ve gelişimin en önemli evrelerinden birisidir.

Duyguların Keşfi

Rehberlik dersinde 2. sınıf öğrencilerimizle duygularımızı tanıdık, özelliklerini öğrendik ve Kaşif Diplomalarımızı almaya hak kazandık.

Oyunun Çocuğun Psikolojik Sağlamlığındaki Önemi

Oyun; çocukların bugünkü ve gelecekteki ilişkilerini etkileyen sosyal ve bilişsel becerilerini geliştirmesini sağlayan doğal bir araçtır.

Beş Duyu Organımız Var

Anasınıflarımız duyu organlarımızı kuklalar ile eğlenerek öğrendiler.

Kendimize İyi Bakmak

Rehberlik dersinde 3. sınıf öğrencilerimizle kendimize iyi bakmanın önemini konuştuk ve kendimizi iyi hissetmek için neler yapabileceğimizle ilgili fikirlerimizi paylaşıp, dört yapraklı yonca kitapçıklarımızı hazırladık.

Bedenim Bana Ait

Rehberlik dersinde anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize mahremiyet eğitimi verildi.

Atamızı Saygıyla ve Özlemle Anıyoruz

Her geçen yıl seni daha çok özlüyor, daha iyi anlıyoruz. 10 Kasım sabahı 9'u 5 geçe boğazımız düğümleniyor, önünde saygıyla eğiliyoruz

Yanınızdayız İzmir

30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir merkezli deprem nedeni ile seferberlik çağrısına cevap verdik. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde büyük kayıplar vermiştik ve İzmir halkının ne kadar zor zamanlar geçirdiğinin bilincindeyiz.

English Time

Anasınıfı öğrencilerimiz İngilizce dersinde

Mutluluk Spreyi

1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimizle rehberlik dersinde duygularımızı tanıdık. Günlük yaşamda duygularımızı fark etmenin ve ifade etmenin önemini öğrendik. Olumsuz duygularımızla baş edebilmek için Mutluluk Spreylerimizi hazırladık.

Duyguma Bak Davranışımı Anla

Aile yaşamının gerçeği olan çatışmalar, ebeveynler ve çocuklar arasında her yaş grubunda farklı durumlarda yaşanır. Çocukların ebeveynlerine en çok gereksinim duydukları anlar; üzgün, kızgın veya korkmuş oldukları anlardır.

Güvenli İnternet Kullanımı

İçinde bulunduğumuz süreç nedeni ile çocuklarımız zorunlu olarak ekran karşısında geçirdikleri süre artmış bulunmakta bu nedenle güvenli internet kullanımı ile ilgili temel bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Atatürk Tşörtlerimizle Bayrama Hazırız

Anasınıfı öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersinde yaptıkları Atatürk baskılı tşört tasarımları.

Yaktığımız Cumhuriyet Ateşi Hiç Sönmeyecek Şanla Şerefle 97 Yıl

7 düveli dize getiren bir milletin dansıdır zeybek. Tarih boyunca zeybek gibi yiğit, mert, dürüst, cesaret timsali olan Türk milletinin vücut bulmuş halidir Cumhuriyet.

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Başarılar

Türkiye birincilikleri ve dereceler.

Çalışma Davranışları

Çalışma davranışı sadece okul ve iş hayatı ile ilgili bir süreç olmayıp hayatın her alanında her gün kendini yeniden var eden, hatta hafta sonu ne yapılacağını araştırma eylemini de kapsayan, hayatı yürütmeye dair bir davranıştır.

Dikkat Gelişimi ve Mantıksal Düşünme Egzersizleri

Anasınıfı büyük ve küçük grup öğrencilerimizle rehberlik dersinde Dikkat Gelişimi ve Mantıksal Düşünme becerilerini destekleyen çalışmalar yaptık.

Boyum Kaç Lego ?

Anasınıflarımız Kim Olduğumuz disiplinlerüstü temasında Fiziksel Özelliklerimiz ve Bireysel Farklılıklarımız konusunda sohbet ettiler. Ardından legolarla boy ölçümü etkinliğini yaptılar.

Etkili Bir Uzaktan Eğitim İçin Neler Yapılmalıdır ?

Sevgili öğrencilerimiz, uzaktan eğitim sürecinde akademik kadro ve teknik alt yapı ne kadar iyi olursa olsun tek başına yeterli olmayacaktır.

Lise Veli Toplantısı

Lise velilerimizle sosyal mesafe kuralına uyarak bir araya geldik.

Veli Toplantısı 8. Sınıflar

Sosyal mesafe kuralına uyarak veli toplantılarımızı tamamladık.

Ailem

Kim Olduğumuz temamızı pekiştirmek adına öğrencilerimizin hazırladığı aile afişleriyle aile bireylerini tanıdık.

Çalışma Alışkanlıklarını Değerlendirme Ölçeği

8. sınıf öğrencilerimizin çalışma alışkanlıkları ilgili tutum ve davranışlarını belirlemek, doğru alışkanlıklar oluşturup sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla çalışma alışkanlıkları değerlendirme ölçeği rehber öğretmenimiz tarafından uygulandı.

İlkokul Veli Toplantısı Tamamlandı

1, 2, 3 ve 4. sınıf velilerimizle yüz yüze görüştük.

Yüz Yüze Veli Toplantılarımızı Tamamladık

5, 6 ve 7. sınıf velilerimizle bir araya geldik.

Psikososyal Destek : Normalleşme Çalışmaları İlkokul 1. Sınıflar

Rehberlik dersinde psikososyal destek hizmetleri kapsamında Salgın Hastalık (Covid-19) Normalleşme Çalışmaları Psikoeğitim Programı I. ve II. oturumlarını 1.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdik.

FotoBlog : 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı

İlkokul Öğrencilerinin Gelişimsel Özellikleri

İlkokul öğrencilerinin gelişimi, yaşlarına göre dönemsel özellikleri nelerdir ? Aileler bu süreçte nelere dikkat etmelidir ?

Biz Pilot Olduk

Hazırlık grubumuzla elişi kağıtlarımızdan yaptığımız uçaklarımızı okulumuzun bahçesinde uçurarak eğlenceli vakit geçirdik.

Sevimli Palyaçolar

Parmak boyası ile renkleri eğlenerek öğrendik,ardından rengarenk el baskısı ile palyaço sanat çalışmasını tamamladık.

Dil Bayramı

Ortaokul öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde Dil Bayramı kapsamında Atasözü ve Deyimleri resimlediler.

Akvaryum : Artık Materyal Çalışması

Erken çocukluk grubumuz Canlıların yaşam alanları ile ilgili soru - cevap sohbeti yaptılar. Ardından artık materyalleri değerlendirme amacıyla sanat çalışmalarını tamamladılar.

Psikososyal Destek : Normalleşme Çalışmaları II. Oturum

Rehberlik dersinde bu hafta psikososyal destek hizmetleri kapsamında Salgın Hastalık (Covid-19) Normalleşme Çalışmaları Psikoeğitim Programı İkinci Oturumunu okul öncesi öğrencilerimizle gerçekleştirdik.

Okulda İlk Günüm

İlkokula başlayan öğrencilerimiz okulun ilk gününde yönetici ve öğretmenlerimizden hediyeler alarak eğitim hayatlarına başladı. Hepsine başarılar dileriz.

Rüzgar Gülleri

Erken çocukluk grubu öğrencilerimiz katlama tekniği ile rüzgar gülü yaparak özellikleri ve kullanıldığı alanlar ile ilgili bilgiler öğrendiler.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Yeni Eğitim Öğretim Yılı sağlıklı, özgür ve İSTEK'li olsun.

Mırnav Kediler

Anasınıflarımız iki aşamalı sanat etkinliği kapsamında önce kesme-yapıştırma ve artık materyaller kullanarak kedi yapıp, ardından eksik tamamlama çalısmasında gövdesini resimleme yaptılar.

Uzaktan Eğitim Sürecine Adaptasyon

Küresel Koronavirüs (Covid-19) salgını hayatın diğer alanlarında olduğu gibi eğitim alanını da derinden etkiledi. Dünyada hemen hemen tüm ülkeler virüsün yayılım hızını azaltmak için çocukların ve gençlerin eğitimine ara verdi.

Psikososyal Destek : Normalleşme Çalışmaları

Rehberlik çalışması olarak bu hafta; psikososyal destek hizmetleri kapsamında Salgın Hastalık (Covid-19) Normalleşme Çalışmaları Psikoeğitim Programı Birinci Oturumu okul öncesi öğrencilerimizle gerçekleştirilmiştir.

Ana ve Ara Renkler

Anasınıfı öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde ana ve ara renkleri öğrendi.

Bedensel ve Bilişsel Gelişim

Rehberlik dersinde bedensel ve bilişsel gelişimimizi destekleyen çalışmalar yaptık.

Doğamızı İnceliyoruz

Kesme-yapıştırma çalışması olarak hazırladığımız dürbünlerimizle bahçemize çıkarak çevremizi inceleyip,gördüklerimizi işaretledik.Eğlenerek,ögrendik.

Rengarenk

Anasınıfları Görsel Sanatlar dersinde.

Duygularımızı Tanıyalım

Anasınıfı büyük ve küçük grup sınıflarımızla rehberlik dersinde duygularımızı tanıma çalışması yaptık.

Çocuk Gelişiminde Okulun Önemi

İlkokul eğitimi her çocuğun temel hakkıdır. Her çocuğun bu eğitime erişimi öncelikle devletin görevi olsa da, bu konu aynı zamanda eveveynlerin görevidir.

Hayal Ağacı

Anasınıflarımız parmak boyalarla kendi ağaçlarını tasarladılar.

Hayal Ağacı

Anasınıflarımız parmak boyalarla kendi ağaçlarını tasarladılar.

Ben Kimim?

Anasınıflarımız Ben Kimim konusuyla ilgili etkinliklerini yaptılar.

Yılın İlk Yüz Yüze Deneme Sınavı

8. sınıf öğrencilerimizle yılın ilk yüz yüze deneme sınavını tamamladık.

Dalları Bastı Kiraz

Erken çocukluk grubumuz kesme-yapıştırma-tamamlama tekniğini kullanarak 3 boyutlu kiraz sanat etkinliği çalışması yaptılar.

Temiz Havayla Güne Sağlıklı Başla

Anasınıflarımız sabah sporlarını temiz havada yaparak güne enerjik başladılar.

Hepimiz 1 için

Hazırlık sınıflarımız Mathazone serimizden Hepimiz 1 için kitabımızı okuyarak hem eğlendiler hem öğrendiler. Daha sonra hikayemizi İngilizce dersinde pekiştirdiler.

Hayvanları Tanıyalım

Hazırlık grubumuz drama çalışması ile hayvanları canlandırıp daha sonra oyuncaklarla hayvanlar hakkında bildiklerini anlattılar.

Hello !

Erken çocukluk grubumuz İngilizce dersinde eğitici kuklalarla Hello - What is your name ? ile Selamlaşma adımlarını öğrendiler.

Şekiller - İngilizce Dersi

Sarı sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde şekilleri öğrendiler.

Labirent

Anasınıflarımız bahçede labirent oyununu oynadılar.

Beyaz Okul

Yeni normellerde uyulması gereken kurallar.

Anasınıflarımızda Eğitim Başladı

Yeni normallere uygun olarak düzenlenen sınıflarımızda yapılan dezenfektasyon işlemleri sonrası 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim yılı başladı. Tüm öğrencilerimize sağlık ve başarılar dileriz.

Hayırlı Olsun Ziyaretinde Birincilik Bilgisini İl Milli Eğitim Müdürü Verdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Abdülaziz YENİYOL'u makamında ziyaret eden İSTEK Yalova Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut ACAR ve kurum müdürleri, hayırlı olsun dileklerini iletti.

LGS Heyecanı Sona Erdi

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.
Sayfalar »
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Toplam 1153
Özel Okul Kolej
Yalova'nın en iyi koleji
Üniversiteye Hazırlık
En başarılı fen ve anadolu lisesi
Lise hazırlık dersleri
Özel Programlı Anadolu Fen Liseleri
ÖSYM ÖSS ÖYS SBS GBT LGS YGS TEOG
auto keywords

Slogan veya motto, bir kimlik, grup, örgüt veya kurumun amaç ve araçlarını genel olarak tanımlayan bir deyiş veya sözcük listesine verilen isim.

Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanması sürecidir. Bazen dünyanın evrimi, evrenin evrimi ya da kimyasal evrim gibi kavramlardan ayırmak amacıyla organik evrim ya da biyolojik evrim olarak da adlandırılır.

oracle data source Kolej, özel okul, kıyafet, servis ücretleri. Kolej fiyatları. İSTEK istek koleji, istek vakfı, yeditepe üniversitesi, uzmanlar, uğur, doğa, bahçeşehir, bilge, sınav, birey, mektebim, öğretmen iş başvurusu, iş ilanları, eğitim sektöründe kariyer
İSTEK Okulları istekyalova.com
İSTEK Okulları istekyalova.com İSTEK Okulları istekyalova.com ATATÜRK KÖŞESİ Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK