Evde Planlı Çalışma

İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Dünya gündemimiz olan Korona virüs (COVID-19) süreci içerisinde kaygıya sürüklenebilir, duygu kontrolünde zorlanabiliriz.

Evde Planlı Çalışma
hangi okullar daha başarılı? İngilizce dışında hangi yabancı diller var?

Evde Planlı Çalışma

Dünya gündemimiz olan Korona virüs (COVID-19) süreci içerisinde kaygıya sürüklenebilir, duygu kontrolünde zorlanabiliriz.

Dünya gündemimiz olan Korona virüs (COVID-19) süreci içerisinde kaygıya sürüklenebilir, duygu kontrolünde zorlanabiliriz. Bu süreci eğitim açısından verimli bir şekilde yönetebilmek için bizim gün içerisinde neler yaptığımız çok önemli bir konu. Bu dönemde dikkat etmemiz gereken bazı noktaları sizlere yardımcı olabilmesi amacıyla paylaşmak isteriz.

Okullar, kütüphaneler aslında bir yandan da ev ortamından uzaklaştırarak çalışmaya ve planlı hareket etmeye "mecbur" bırakıyordu. Evde televizyon izlemek, uyumak, yemek yemek daha sık yapılırken ev dışı bir ortamda çalışmaya daha iyi entegre olabiliyoruz. Ama sen bunun üstesinden gelebilirsin!

Bu süre boyunca kendini evde tam zamanlı çalışan biri gibi düşünebilirsin. Kalkma saatin, yemek yeme saatin, dinlenme saatin önceden belli olsun ve bir tabloda yazsın. Daha sonra her gün, saatinde yaptığın her şey (izlediğin videolar, çözdüğün sorular) için o tabloya bir tik at! Alışma süreni hızlandırmak için okul saatlerini evde de uygulamaya devam edebilirsin. Yani örneğin sabahları 9’da derse başlayabilir, 12.50’de öğlen yemeğini yiyip 5’te ders çalışmayı bitirebilirsin. Bu üç saat tablonda yazsın. Sabah 9’da uyanmışsan tablodaki ilgili kısma tik atabilirsin.

Bu sıralar "Çalışamıyorum, odaklanamıyorum çünkü hep uykum geliyor" diyebilirsin. Stresli bir zamanında olduğundan ve birtakım belirsizliklerden dolayı farkında olmadan beynin işleri erteleyip kaçmaya çalışıyor, bu nedenle de masa başına oturup çalışmak istediğimizde de bütün bu faktörlerin etkisiyle tepki olarak uykuya yöneliyor. İmkânın varsa farklı bir odayı kendine çalışma odası olarak düzenleyebilirsin. Yatağın çalışma ortamında bulunuyorsa, yatağının dikkatini dağıtmasına izin vermemelisin. Pijamalarınla çalışma masasına oturmamalısın. Okulda hep şikâyetçi olduğun o üniformalar yerine istediğini giyebileceğin bir ortam var artık, tadını çıkar.

Çalışma sürelerini uzun tutmak yerine, küçük aralıklarla çalışmak daha iyi olabilir. Örneğin 30 dk çalışıp 10'ar dakikalık molalar verebilirsin. (Not: 30 dakikalık çalışma süreni kesinlikle bölmemelisin. Yani ortasında gidip "Gidip bir kahve alayım”, “Mesajıma cevap gelmiş mi bakayım" gibi dikkat dağıtıcı, çalışmanı bölecek hiçbir şey olmamalı; 30 dakika boyunca sadece hedefine odaklanmalısın. Dikkatini toplayarak yapman gerekenler üzerinde kontrol sahibi olan tek kişi sensin.)

Sınava hazırlanan son sınıf öğrencileri; krizi fırsata çevirebilirsiniz! Yeditepe Üniversitesi'nde katıldığımız kampı hatırlayın. İsteyince günde kaç soru çözebildiğinizi bizzat yaşamıştınız. Belirsizliğe odaklanıp tahminlerde bulunmak ile zamanınızı harcamak yerine, soru takip çizelgelerinizi düzenli bir şekilde doldurmaya devam edin.

Son olarak, eğitim kısmı sürecin en halledilebilir kısmı sevgili öğrencilerim. Bizler bu sürecin telafisini her koşulda yaparız. Bu süreç bir gün elbet sona erecek. Bu günleri hedeflerimizi sık sık hatırlayarak ve üzerimize düşeni yaparak verimli bir şekilde atlatabiliriz. Bu konudan çok daha önemli olan tek şey varsa o da önlemimizi alıp, evimizde kendimize iyi bakmak. Bunu beraber atlatacağız

Hepiniz ile tekrar bir araya geleceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz!

Bültenlerimize TRset Dizin Servisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dokümanlar
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2024
İSTEK Okulları istekyalova.com
2. sınıf öğrencilerimiz Geometrik Cisimler konusu kapsamında eğlenceli tasarımlarını hayata geçirdi.
Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

gunes sisteminde bulunan gezegen ve yildizlar 5 19.2 % istek vakfi yalova 5 19.2 % istek yalova 3 11.5 % http //www.istekyalova.com/detay4671 3 11.5 % amazon 2 7.6 % yalova bahcesehir koleji 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/sitemap 1 3.8 % sekiller 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 3.8 % ödev yapam sorumluluk ilie ilgili fotograflar animasyon 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay5841 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay4724 1 3.8 % istek obs istek vakfı sentez yalova 1 16.6 % ilkdordun 1 16.6 % obs.istek.k.12.tr 1 16.6 % matematik 8a 1 16.6 % son dördünde ay nasil olur 1 16.6 % ağza parmak çocuk ilgisizlik Online dil kursu ücretsiz Yurtdışı dil eğitimi fiyat Online dil eğitimi yurtdışı dil eğitimi - ekşi Bursa yabancı dil Kursları fiyatları Yabancı Dil Kursları Fiyatları Yurtdışı dil eğitimi Fiyatları 2021 Almanca dil kursları son dördün evresinden sonra hangi evre gelir 1 25 % louis braille özet 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % suratlar

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji