İSTEK Yalova Ortaokulu

ISTEK Okulları ortaokul eğitimi LGS Türkiye dereceleri

Tam gün eğitim veren ortaokullar, 10 - 16 yaş eğitimi

Yalova'nın en başarılı ortaokulu 60 Türkiye birincisi ile ülkemizin en başarılı okulu.

Kurulduğu günden bu yana 60 Türkiye birincisi yetiştirniş, köklü eğitim kadrosu ve özel eğitim programlarıyla İSTEK Ortaokulu

İSTEK Yalova Ortaokulu
İstek Okulları SINAV SONUÇLARI

Ortaokul

Amacımız öğrencilerimizin öz güvenlerini geliştirerek onları; yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, her yönüyle nitelikli, etkili iletişim kurabilen, ülkesine ve farklı kültürlere saygılı, kendisine ve çevresine karşı sorumluluk taşıyan, araştırmacı, 21. yüzyıl becerilerine sahip, girişimci, başarılı, çağdaş, bireyler olarak yetiştirmektir.

Yalova ortaokul

Liselere Geçiş Sınavı Çalışmaları

Uzman öğretim kadrosuyla, İSTEK Yalova Ortaokulunda LGS çalışmaları 7. sınıfta başlar. Sınava hazırlık yılı olan 8. sınıfta sabit etüt sistemi ile hafta içi ve hafta sonu sınıf etütleri vardır. Sınıflar gruplara ayrılır ve her öğrencinin her dersten etüt alması sağlanır.

İSTEK Ortak LGS denemeleri ve kendini ispatlamış yayınevlerinden alınan ek denemeler ile öğrencilerin test çözme becerisi, zamanı doğru kullanma, disiplinler arası aktarım yapma gibi konularda becerileri artar.

Etütler

Cumartesi günleri gerçekleşen etütlerimizde 7 ve 8.sınıf öğrencilerimiz için hafta içi programlarımıza ek Liselere Geçiş Sınavı çalışmaları, 5 ve 6.sınıflarımız için akademik gelişimi destekleyen etüt çalışmaları yapılır.

 

Yabancı Dil Eğitimi

İSTEK Yalova Ortaokulunda 5. sınıftan itibaren yoğun bir İngilizce programı yürütülür. Hedefimiz öğrencilerimizin dilin dört becerisini (okuma, dinleme, yazma, konuşma) etkin şekilde kullanabilmeleri, yazılı ve sözlü olarak kendilerini ana dillerinde olduğu gibi ifade edebilmelerini sağlamaktır

Öğrencilerimiz liseye uğurlanırken İngilizce dillinde kendini etkili ifade edebilecek, merkezi sınavlarda etkili sonuçlar alabilecek bilgi ve deneyime erişirler.

Okulumuzda ayrıca ikinci yabancı dil olarak Almanca dersi yer almaktadır. İkinci yabancı dil eğitimi, öğrencilere kendilerini iki farklı dilde ifade etme becerileri kazandırırken farklı kültürleri öğrenmeleri ve farklılıklara saygı duyarak dünya vatandaşı olma yolunda ilerlemelerini hedeflemektedir.

Türkiye Birincileri

Psikolojik Destek

Öğrencilerimizin bu yoğun süreçte sınavlara akademik yönden olduğu kadar psikolojik olarak da hazırlanmaları amacıyla, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü tarafından öğrencilerimizin bireysel performanslarını destekleyici başarı takip çalışmaları yapılır. Sınav sistemi, verimli ders çalışma teknikleri, test çözme becerileri ve velilerimize yönelik seminerler düzenleyip motivasyon ve sınav kaygısıyla ilgili grup çalışmaları gerçekleştirilir.

 

Kulüp Çalışmaları

Öğrencilerimiz kendi istek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçtikleri ya da öğretmenleri tarafından yönlendirildikleri sanat-spor etkinlikleri ile yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı yakalar.

 

Öğrenci Takibi

Öğrencilerimizin takibi, mentor öğretmenleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlar, ders öğretmenleri ve yöneticiler tarafından yapılır. Her öğrenci için belirlenen mentor öğretmenlerimiz düzenli olarak velilerimiz ve öğrencilerimizle iletişim halindedir.

Velilerin ve öğrencilerin kişisel hesaplarından okul duyuruları, sınav sonuçları, etütler, ödevler ,ödev değerlendirmeleri,devamsızlıklar öğrenci takip programı üzerinden takip edilebilir.

 

Yemek

Öğrencilerimiz yemeklerini yemekhanede öğretmenleri eşliğinde, kendi yaş gruplarına ayrılmış bölümde yerler. Menüler hazırlanırken özellikle meyve, sebze tüketimi, et tüketimi gibi temel beslenme alışkanlıklarına dikkat edilir. Yemekler okulumuzun mutfağında pişirilir ve hijyenik koşullarda servis edilir.

Sağlık

Kampüsümüzde bir revir bulunur. Öğrencilerimizin sağlıkları ile ilgili her türlü veri sağlık personelimiz, mentor öğretmenler ve okul yöneticilerimiz tarafından titizlikle takip edilir.

Benzer başlıklar
Video Blog
İSTEK Okulları istekyalova.com