STEM Programı Nedir ?

STEM , STEM + A , STEM Junior , STEM Master , INOVASYON

İSTEK Okulları YALOVA 0226 811 58 28

İSTEK Okulları istekyalova.com

STEM Programı Nedir ?

STEM, ismini Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden alan eğitim programıdır Fen öğretimini kapsayan alanların ilk ve orta öğretimde bir bütün olarak değil de, birbirinden ayrı olarak öğretilmesinin sakıncalarını bertaraf etme fikrine dayanıyor ve dünyada giderek daha fazla önem kazanıyor. STEM programı dünyada 2012 yılından beri uygulanmaktadır

STEM eğitim programı okulumuzda STEM+A , STEM Junior ve STEM MASTER olarak uygulanmaktadır. STEM eğitiminin temelinde farklı disiplinlerin birlikte kullanılması, proje hazırlanması ve bu projelerin üretime dönüşerek hayata geçirilmesi yer alıyor. Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrenciler fen alanlarında da çalışma kapasitelerini artırıyor. İlk ve orta eğitim döneminde kazanılan matematiksel düşünme becerilerinin fen eğitimi altyapısını güçlendirmesi ve proje temelli eğitime üretim süreçlerinin de eklenmesi STEM eğitim programının öğrencinin hayatı boyunca düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazandırıyor.

STEM Neden Bu Kadar Önemli?

Okulumuzda uygulanan STEM eğitimlerinin amacı temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek.

Okulumuzun STEM eğitimine ağırlık vermesinin sebeplerini kısaca şöyle özetleyebiliriz:
Günümüzde 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmenin yolu STEM eğitiminden geçiyor.
STEM eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve giderek daha çok önem kazanıyor.
Başta ABD olmak üzere gelişmiş ülkelerde STEM eğitimi bir devlet politikası olarak uygulanıyor.

STEM

U.S. Department of Education’ın 2015 raporuna göre Türkiye’de STEM İş Alanlarında 2010 - 2020 arasında beklenen büyüme yüzdeleri:

Matematikçiler % 16
Bilgisayar Sistemleri Analistleri % 22
Sistem Yazılımı Geliştiricileri % 32
Medikal Bilimciler % 36
Biyomedikal Mühendisler % 62
Tüm Meslekler % 14


STEM bilincinin yaygınlaştırılması ve daha iyi anlaşılması için velilerimize yönelik STEM eğitimleri de verilmektedir.

İnovasyon
İnovasyon, yaratıcılıkla ortaya koyulan fikirlerin ürün veya hizmete dönüştürme süreciyle ilgilidir.

Öğrencilerin; Problem çözme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek, yeni fikirler ortaya koymasını sağlayıp, temelde bilişsel süreçleri geliştirmeye yönelik katkılar sağlayacak etkinliklerdir.

Farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Var olan pek çok ürün ve hizmeti, daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hâle getirmek ve böylece öğrencilerin yaratıcılık duygularını güçlendirerek özgüvenlerini artırmak amaçlanmaktadır.

Aynı etikete sahip başlıklar
Youtube twitter linkedin instagram facebook
Bilişim Park © 2021
auto keywords

Yalova İstek Anaokulu Yalova İstek İlkokulu Yalova İstek Ortaokulu Yalova İstek Anadolu Lisesi Yalova İstek Yemek Menüsü Yalova İstek Okulları Yalova İstek Koleji

oracle data source Kolej, özel okul, kıyafet, servis ücretleri. Kolej fiyatları. İSTEK istek koleji, istek vakfı, yeditepe üniversitesi, uzmanlar, uğur, doğa, bahçeşehir, bilge, sınav, birey, mektebim, öğretmen iş başvurusu, iş ilanları, eğitim sektöründe kariyer
İSTEK Okulları istekyalova.com
İSTEK Okulları istekyalova.com İSTEK Okulları istekyalova.com ATATÜRK KÖŞESİ Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK