İSTEK Okulları ilkokul eğitimi

Tam gün eğitim veren ilkokullar, 4 - 12 yaş eğitimi ve hazırlık sınıfı

Yalova'nın en başarılı ilkokulu Temel eğitimde en başarılı okul

Yabancı dil desteği, İngilizce ve Almanca eğitim, aktivite saatleri, robotik ve kodlama eğitimleri ile çocuğunuzun geleceği emin ellerde.

İSTEK Yalova İlkokulu
İstek Okulları SINAV SONUÇLARI

İlkokul

Yapılandırıcı öğrenme kuramını temel alan, tam öğrenme ve Kişiye Özgü Öğretim Modeli'ni uygulayan sistemimizde, öğrencilerimize kazandırılması hedeflenen beceriler; eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma ve sorgulama, problem çözme, bilgi becerilerini kullanma, girişimcilik, Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanma becerileri olarak ele alınır.

Değerlerimizle bütünlük taşıyan eğitim ve öğretim modelimizde, öğrencinin tam donanımlı fiziksel koşullarda, Türk ve yabancı öğretim kadrosuyla birey olarak yetiştirilmesi sağlanır.
Yalova ilkokul
Bireyin akademik, sanatsal ve sosyal yönlerini ortaya çıkarmasına imkan veren olanakların tümüne sahip olan Yalova İSTEK Okullarında yapılandırıcı yaklaşım her öğrencinin öğrenebileceği esasına dayanır. Ezberlemeye değil, bilgi üretmeye dayalı çağdaş öğretim programlarından, proje üretimi, tam öğrenme, interaktif eğitim, eğitici drama, disiplinler arası işbirliği, araştırma teknikleri bütün dersler için kullanılır. Akademik yapılanmanın yanı sıra yoğun bir etkinlik programı dahilinde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, okul programları içinde veya dışında ders programlarını tamamlayıcı, geliştirici ve özgürce seçilebilen farklı etkinlikler sunulmaktadır.
Tam gün eğitim veren ilkokul
Öğrencilerin aktif katılımının sağlanması ve bilgilerin pekiştirilerek kalıcı hle gelmesi, grubun öğrenmeye hazır olabilmesi, eğitim ortamının düzenlenmesi ile paraleldir. Çağdaş sınıflar, özel derslikler, fen, matematik, bilgisayar laboratuarları, açık ve kapalı spor salonları gibi.

Benzer başlıklar
Video Blog
İSTEK Okulları istekyalova.com
Aile, temel kişilik özelliklerinin kazanıldığı ve üyelerin birbirleriyle ilişki kurmayı öğrendiği ilk yerdir.

Aile, temel kişilik özelliklerinin kazanıldığı ve üyelerin birbirleriyle ilişki kurmayı öğrendiği ilk yerdir. Aile içi iletişim ise aile üyelerinin birbirlerine sözel veya sözel olmayan ifadelerle verdikleri mesajlardır. Ailedeki mutlu aileiletişim, çocukların gelecek yaşantılarına model olmaktadır. İletişimde iyi bir rol model olmak için anne babaların; iletişimin öğelerini gereği gibi yerine getirmesi, karşısındaki kişiyi içtenlikle dinlemesi ve konuştuğu konuya yeteri kadar hakim olması gerekir.

Etkili bir iletişim, aile üyelerinin karşılıklı olarak birbirlerinin düşünce ve duygularını anlamalarını sağlar. İşbirliği, yardımlaşma ve paylaşma davranışlarını çocuğa kazandırmakta önemli rol oynar. İyi bir iletişimin gerçekleştiği aile ortamında çocuklar daha özerk ve bağımsız bir kişilik geliştirirler. Düşünme, düşünce ve duygularını açıklama özgürlüğü ve alışkanlığı kazanırlar. Kısaca bağımsız birey olma yolunda olumlu tecrübeler edinirler.

SAĞLIKLI AİLE İÇİ İLETİŞİM İÇİN ÖNERİLER

Aile üyelerinin birbirlerine yeterince zaman ayırmasına dikkat edin.

Tek taraflı iletişim kurmayın. Konuşurken sadece kendi isteklerinizi dile getirmeyin. Karşıdaki kişinin de beklentilerini, görüşlerini sorun ve dikkatli bir şekilde dinleyin. Konuşurken karşınızdaki kişiyle göz teması kurmaya özen gösterin.

Size aktarılan mesajı doğru anladığınızdan emin olun. Anlatılanları kendi sözcüklerinizle kısa bir şekilde karşınızdakine söyleyin. Bu ifadeler karşınızdaki kişiye anlaşıldığını hissettirecek ve sizinle konuşmaya devam etmek isteyecektir. (Seni doğru anladıysam ….. mı demek istedin? Burada bahsettiğin ……. mı?)

Yargılayıcı ifadelerden uzak durun. Yaşanan problemlerde suçlu-suçsuz, haklı haksız aramak yerine sorunun çözümüne odaklanın ve karşınızdaki kişiyle empati kurup duygularını anlamaya çalışın. (Sorunu çocuğunuzla yaşıyorsanız çözüm önerileri için fikirlerini çocuğunuza sorun.)

Eleştirirken kişiliği değil, davranışı eleştirin. Bireylerin olumsuz tutum ve davranışları gözlendiğinde bu durumu eleştirirken davranış ve tutuma dikkat çekerek eleştirilmelidir. Örneğin ‘Sen zaten tembelin tekisin yine odanı toplamamışsın’ yerine ‘Odanı toplamadığını fark ettim, buna engel olan bir durum mu var? Anlatmak ister misin?’ gibi.

Sen diliyle değil, ben diliyle konuşun. ‘Yüksek sesle konuşma!’ yerine ‘Yüksek sesle konuşman beni üzüyor/rahatsız ediyor.’ demek, sen dili yerine ben dili kullanmak demektir.

İletişimde sihirli sözcükleri kullanın. İltifat etmek, rica etmek, lütfen demek iletişimi güçlendiren kelimelerdir. Bunlarında zamanında ve yerinde kullanılması olumlu iletişimi arttıracaktır.

Olumlu davranışları vurgulayın. Olumlu davranışların vurgulanması bu davranışların devamlılığını sağlarken, olumsuz davranışların da azalmasını sağlayacaktır.

Sevginizi davranışlarla gösterin. Çocuğunuza, eşinize, doğaya, hayvanlara olan sevginizi göstermekten çekinmeyin.

Yalova aile

Yararlı İletişim Örnekleri

 • Doğrudan davranışa övgü. "Oyuncaklarını toplamışsın, aferin sana."
 • Sözsüz onaylamak: Tebessüm etmek, göz kırpmak.
 • Söylenenin içeriği ile söylenme biçimi arasındaki uyum.
 • Küçük başarılara dikkat etme ve haklarında olumlu sözler söylemek. "Ödevlerini zamanında yapmak konusunda dikkatlisin, bu çok güzel."
 • İstenen davranışı doğru, az ve öz tanımlamak.
 • Beklentilerin çocuğun bilişsel, duygusal, fiziksel gelişime uygun ve gerçekleştirilebilir olması.
 • "Ben" iletileri kullanmak. "Kardeşine yardım ettiğin için çok mutlu oldum."
 • Çocuğun duygularının farkında olmak ve kabul etmek. "Şu anda üzgün olduğunun farkındayım."
 • Kuralların ve sınırların tutarlı, net olması.
 • Yaratıcı sorun çözme stratejileri bulmada çocukla işbirliği yapmak. İsteklerinizde dürüst ve açık olmak. "Paltonu ve eldivenlerini şimdi giymeni istiyorum. Servis beş dakika sonra gelecek.
 • "Zor, kolay" gibi yargılayıcı olmayan sözcükler kullanmak.

Yararsız İletişim Örnekleri

 • Övgüye olumsuzluk etkileyerek niteliğini bozmak. "Oyuncaklarını yerine koymuşsun, aferin sana. Neden her zaman bunu yapmıyorsun?"
 • Yalnızca ‘sorun’ olduğu zaman iletişime geçmek.
 • Karmaşık ve anlaşılmaz övgü sözcükleri kullanmak. "Seni sessizce oynarken görmek bazen benim için hoş oluyor."
 • Yalnızca büyük başarıları görmek.
 • Övgünün yersiz olması.
 • Beklenen davranışı yerleştirmek için belirsiz ve genel sözcükler kullanmak. "Güzel davran."
 • Beklentilerin çocuğun bilişsel, duygusal, fiziksel gelişiminden çok yukarıda ya da çok aşağıda olması. Gerçekçi olmayan hedefler belirlemek.
 • "Sen" iletileri kullanmak. "Sen beni çok kızdırıyorsun."
 • Çocuğun duygularını görmezden gelme ya da hafife almak. "Bunda üzülecek ne var?"
 • Kuralların ve sınırların değişken olması.
 • Çocuğa ne yapacağını söylemek.
 • Amaçları anlaşılması zor sözcüklerle anlatmak. "Haydi hazırlan!"
 • "İyi, kötü, berbat" gibi yargılayıcı sözcükler kullanmak.
İSTEK İlkokulu resmi sayfası
En başarılı lise
Birinci kademe ne demek? İlkokul eğitiminde neler var? Dersler kaç saat? Tam gün ve yarım gün okullar arasında ne fark ver? Ders sayıları neler?
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse +

ilkokul eğitiminde lider isim en başarılı okul 1.sınıf 2.sınıf 3,sınıf 4.sınıf yüz yüze ve online eğitim Türkçe 6 saat. Matematik 5 saat. Fen Bilimleri 3 saat. Sosyal Bilgiler 3 saat. Yabancı Dil 3 saat. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat. Görsel Sanatlar 1 saat. Müzik 1 saat.

auto keywords oracle data source +

İstek Okulları SINAV SONUÇLARI istek.k12.tr giriş İstek Okulları BURSLULUK Sınavı Sonuçları istek okulları fiyat 2021-2022 istek okulları fiyat 2019-2020 Gaziantep İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 istek okulları, lgs başarısı İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 Sonuçları Istek okulları kaç TL? Kaç tane istek okulu var? Istek Bursluluk sınavı 2023 ne zaman? Istek okulları kaç Kampüs? Istek Bursluluk Sınavı 2022 ne zaman? Istek vakfı okulları kime ait? Kaç tane istek okulu var? Istek okulları ne kadar? istek.k12.tr giriş İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 Sonuçları istek okulları, lgs başarısı Gaziantep İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 istek okulları bursluluk sınavı 4. sınıf İstek Okulları istek okulları fiyat 2022-2023 K12 İstek K12 Giriş K12NET istek okulları, lgs başarısı İstek SINAV SONUÇLARI K12 Sınav İstek Okulları İstek Okulları BURSLULUK Sınavı Sonuçları K12 İstek K12net Mobil Uygulama https://k12net.istek.k12.tr K12 OKULNET, Student Information System. ... Alternatif Giriş. k12net_logo. K12Net tescilli bir marka olup tüm hakları saklıdır © 2000 - 2022. İstek Okulları https://www.istek.k12.tr 1985 yılında Sayın Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, çağdaş ve girişimci nesiller yetiştirmektedir. ISTEK'li Olma Zamanı https://istekliol.istek.k12.tr İSTEK Giriş Sınavı Sonuç Belgesi Yazdırma. Kullanıcılar bunları da sordu K12 öğrenci girişi nasıl yapılır? Istek Bursluluk Sınavı 2022 ne zaman? Kaç tane istek okulu var? Istek okulları ne kadar? Geri bildirim İSTEK Okulları Öğrenci Bilgi Sistemi istek.k12net.com http://www.istekyalova.com › OBS E-okul notlar sınav sonuç k12net.istek.k12.tr/Login.aspx İSTEK Okulları istek.k12.tr koleji. akbim obs k12net. istek.k12net.com İSTEK Koleji Öğrenci Bilgi ... İletişim – İSTEK Osmaniye Okulları https://www.istekosmaniyeokullari.com › iletisim Okul Adresi. Fakıuşağı Mahallesi 45005 Sokak Dış Kapı Numarası: 4A. Merkez / OSMANİYE ; Okul E-mail Adresi. osmaniye.kurumsal@istek.k12.tr ; Okul Telefon Numarası. İSTEK Osmaniye Okulları – Bugün, Yarın, Daima İSTEK https://www.istekosmaniyeokullari.com Her Alanda Zirvedeyiz Bugün, Yarın, Daima İSTEK ATATÜRK Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir Kayıt Dönemi 2021 Kayıt Dönemi 2021. İstek Afyon Okulları https://istekafyonokullari.k12.tr Bize Ulaşın (0272) 214 51 51 · afyon@istek.k12.tr ... İSTEK Afyon Anadolu Lisesi; bütünüyle öğrenci merkezli, yaşama dokunan eğitim ortamları ve ... İSTEK KUŞADASI OKULLARI - Facebook https://ne-np.facebook.com › photos İSTEK OKULLARI GİRİŞ SINAVI İSTEK'li olma zamanı! istekliol.istek.k12.tr 2022-2023 eğitim öğretim yılında 9.sınıfta öğrenim görecek öğrenciler için... Istek obs k12 tr http://welcomesixdays.it › istek-obs-k12-tr k12.tr. Denizli İstek Okulları Okuvaryum platformunun kullanılabilmesi için internet bağlantısı gerekmektedir. Öğrencilerimiz giriş için öncelikle internet ... K12NET - Denizli İstek Okulları https://www.denizliistekokullari.k12.tr › k12net İSTEK Okulları olarak K12Net Veli ve Öğrenci bilgilendirme sistemini kullanmaktayız. Aşağıdaki linklere tıklayarak uygulamayı akıllı telefonunuza ya da ...

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. Yalova ilkokulu yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji