İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

İSTEK Yalova Ortaokulu Öğrencilerimiz Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında dilimize giren yabancı sözcükler yerine Türkçe karşılıklarının kullanılması için tişört tasarlayarak farkındalık oluşturdu.

Türkçesi Var
TRset tarafından temin edilen içerik : oracle keyset

Türkçesi Var

İSTEK Yalova Ortaokulu Öğrencilerimiz Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında dilimize giren yabancı sözcükler yerine Türkçe karşılıklarının kullanılması için tişört tasarlayarak farkındalık oluşturdu.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2022
İSTEK Okulları istekyalova.com
Aile yaşamının gerçeği olan çatışmalar, ebeveynler ve çocuklar arasında her yaş grubunda farklı durumlarda yaşanır. Çocukların ebeveynlerine en çok gereksinim duydukları anlar; üzgün, kızgın veya korkmuş oldukları anlardır.

Davranışların ardında yatan bu duyguların ebeveynler tarafından fark edilmesi, anlaşılması ve çocuğun duyguyu adlandırmasını sağlayacak doğru sözcükleri bulmasına yardımcı olunması, hem çatışmaların çözülmesini sağlar hem de çocukların duyguları yönetme becerilerine katkıda bulunur.

Geçmiş kuşaklara göre ebeveynlerin daha çok çalışmaları ve çocuklarına yeterli zaman ayıramamaları, çocukların geniş ailedeki akrabalarından daha uzak yaşamaları, sokakta oynamak yerine televizyon ve bilgisayarda vakit geçirmeleri son 20 yıldır çocukların sosyal – duygusal dünyasında değişimler meydana getirmiştir. Bu değişimler ebeveynleri çocuklarına temel sosyal – duygusal becerileri kazandırabilme adına farklı yöntemler bulmaya zorlamıştır. Duygusal Farkındalığı Olan Ebeveynlik yaklaşımı bu yöntemlerden bir tanesidir.

Bu yaklaşım ebeveynlerin çocukların huzursuz edici duygularını anlayabilmeleri ve baş edebilmeleri, dürtülerini kontrol altına alabilmeleri ve duygudaşlık kurabilmelerini sağlar. Bu yöntemle büyüyen çocuklar Daniel Goleman’ın ifadesiyle duygusal zekâsı yüksek yani duygu hallerini dengeleyebilen, kızdıkları zaman kendilerini sakinleştirebilen, odaklanma konusunda daha başarılı, okulda yüksek performanslı bireylere dönüşürler.

Duygusal farkındalığı olan ebeveynler genel olarak;

  • Çocuğunun duygusunu tanır ve onunla duygudaşlık kurar
  • Çocuğunun o anda hissettiği duyguyu kabul eder ve bunu adlandırır.
  • Davranışını sınırlandırır.
  • Çocuğuyla birlikte sorun çözer, çocuğu sakinleştiğinde çözümü bulmasına yardım eder.

Çocuklar da tıpkı yetişkinler gibi birçok nedenden ötürü farklı duygular deneyimler ve bunları çoğunlukla dolaylı yollarla dışa vururlar. Bu nedenle çocukların herhangi bir şeye kızdıklarını veya üzüldüklerini gördüğümüzde asıl yapılması gereken; büyük resme bakıp yaşamında neler olup bittiğini anlamaya çalışmak ve değerlendirme yapmaktır. Duygusal farkındalığı olan ebeveynler, olumsuz duyguları da değerli bulurlar ve çocukların üzgün, kızgın veya korkulu hallerine daha sabırlı yaklaşırlar. Çocuklarına bu duygulara sahip olmanın bir sorun teşkil etmediğini, asıl önemli olanın bu duyguları doğru yollarla ifade etmek ve diğer kişilerin hislerine duyarlı olmak olduğunu, yaptıkları duygusal rehberlik ile gösterirler.

ÖRNEĞİN;
6 yaşındaki bir çocuk, ağabeyinin doğum gününde hediyeleri gördükçe suratını asar, huysuzlaşır ve Haksızlık bu! diye söylenmeye başlar.

Duygusal farkındalığı olan bir ebeveyn böyle bir durumda “Büyükannen sana da bir hediye alsın isterdin, değil mi? Herhalde ağabeyini şu anda biraz kıskanıyorsun (Duyguyu tanıma ve adlandırma). Ben de küçükken Eda halana hediye geldiğinde kıskanırdım (Duygudaşlık). Seni anlıyorum ancak doğum günün olduğunda sana da hediye gelecek (Sakinleştirme).” Şeklinde bir yaklaşımda bulunarak çocuğun sosyal - duygusal gelişimine katkıda bulunur. Böylece çocuk hissettiği duygunun yanlış olmadığını, karşı tarafın kendisini anladığını hisseder.

Daniel Goleman’ın Duygusal Zekâ kitabında dediği gibi Aile yaşamı, duygusal öğrenimdeki ilkokulumuzdur. Bu okulda Duygusal Farkındalığı Olan Ebeveynler olabilmek için;

  • Çocuğunuzun duygularını koşulsuz kabul edin.
  • Uygunsuz davranışa sınırlama getirin.
  • Kendi duygunuzu göstermekten korkmayın (Örneğin: Üzüldüğünüz zaman çocuğunuzun önünde ağlamaktan çekinmeyin.)
  • Çocuğunuzu üzen bir eylem ya da söylemde bulunduğunuzda, ondan özür dileyin.
  • Duygular şiddetlenmeden, çocuğunuzla iletişime geçin.
  • Tüm sorunları çocuğunuz adına çözme zorunluluğunu hissetmeyin.

Kaynakça: • John Gottman, (2020), Duygusal Zekâsı Yüksek Çocuklar Yetiştirmek. • Daniel Goleman, (2015), Duygusal Zekâ. • Doç. Dr. Nalan Kuru, (2020), Duygusal Koçluk eğitimi.

Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source + istek bursa okulları 1 10 % http //www.istekyalova.com/detay4682 1 10 % istek koleji yalndva 1 10 % makevfx 1 10 % http //www.istekyalova.com/detay8613#! 1 10 % http //www.istekyalova.com/detay5868 1 10 % sanatar olcu birimleri 1 10 % http //www.istekyalova.com/haber5911 1 10 % amazon 1 10 % http //www.istekyalova.com/detay7440 ayın evreleri 2 15.3 % istekyalova/detay8605 2 15.3 % amazon 2 15.3 % http //www.istekyalova.com/detay7105 1 7.6 % 2017 lgs birincileri ikinci üçüncü 1 7.6 % çocuğa karşı tahammülsüzlük 1 7.6 % http //www.istekyalova.com/detay5842 1 7.6 % anaokul dersleri 1 7.6 % almanca ahlak 1 7.6 % lgs soruları zehra ünalan ismet inönü kozan ay ın ana evreleri 2 5.7 % ayin evreleri 2 5.7 % istek akbim obs 1 2.8 % bugün ay hangi evrede 1 2.8 % istek obs giriş 1 2.8 % ayın evreleri nasıl oluşur 7atürkÇe 1 7.1 % yalova mektebim okulu nerede 1 7.1 % ana okulu uzaktan egitim varmi semalt.com 62 91.1 % ayın evreleri 1 1.4 % yalova İstek okullari 1 1.4 % stem dönüşüm programı nedir 1 1.4 % anaokulu ders 1 1.4 % anaokulu dersleri 1 1.4 % mentor öğretmen nedir ağza parmak çocuk ilgisizlik 1 16.6 % son dördünde ay nasil olur 1 16.6 % istek vakfı sentez yalova 1 16.6 % ilkdordun 1 16.6 % obs.istek.k.12.tr 1 16.6 % matematik 8a 9 Farklý Anahtar Kelime Arama Yüzde su döngüsü nedir 2 20 % ayın ana evreleri 1 10 % ay ın evreleri 1 10 % covid 19 slayt 1 10 % bilinçli teknoloji kullanımı ortaokul sunu 1 10 % btn 1 10 % pastel boya ile yıldırım çizimi 1 10 % http //www.istekyalova.com/obs 1 10 % perspektif çizim tahta gibi suda yüzen maddeler 3 21.4 % solmayan çiçek mail 2 14.2 % su dongusu nedir 1 7.1 % mimarlik meslek tanima 1 7.1 % yeni ay şekli 1 7.1 % istekobs 1 7.1 % ayın halleri 1 7.1 % istek obs 1 7.1 % atıkların yolculuğu 1 7.1 % istek mail 1 7.1 % suda batan su üstünde yûzen maddeye ne denir Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji